Blog

Top 10 trendov v podlahách pre rok 2017

1. ŠTÝLOVÁ ČIERNA

Čierne podlahy pôsobia honosne. Najmä v kombinácii s bielymi stenami a bielym nábytkom vytvárajú ideálny kontrast.  Svetlé farby v interiéri viac vyniknú. Popularita tmavých až čiernych odtieňov drevených podláh je na vzostupe. Odporúčame najmä podlahy z termizovaných drevín , kedy o čiernu neprídete ani pri renovácii podlahy.

Testa di Moro_Prima140-190_NP2_Country_02

2. TEPLÉ HNEDÉ TÓNY

Drevená podlaha v teplom tmavohnedom odtieni, vo farbe zeme, jasne zdôrazňuje spojenie s prírodou a dáva vášmu domu mierne exotický vzhľad. V kombinácii s tmavým, robustným nábytkom a bledými stenami táto tmavohnedá podlaha pripomína tropické prostredie koloniálneho štýlu.  Či už  preferujete exotiku alebo vidiecku chatu, určite ju neprehliadnite.

14-classic-190-lazio-v_-_12_-_bewerkt_-bijbel2017_kopieren

3. GEOMETRIA

V posledných rokoch sa trend geometrických tvarov objavoval v dizajne výrobcov keramických obkladov a tapiet. V roku 2017 tento trend nasledujú aj drevené podlahy. Minimalistické interiéry s drevenou podlahou v elementoch diamantu či šesťuholníka pôsobia na prvý pohľad dizajnovo a luxusne.

 Daniele Lago

4. RYBIA KOSŤ

Comeback vo veľkom štýle hlási rybina vo všetkých svojich podobách!  Elegantné modely starých parkiet sú jednoznačne najhorúcejším trendom nadchádzajúceho obdobia. Kedysi súčasť starých domov, sa dnes kombinuje s moderným dizajnom, industriálnym štýlom, v meste aj na vidieku. Rybina je nadčasová, na výber je klasická rybia kosť – parkety ukladané pod 90 st. uhlom a maďarský vzor, pri ktorej sú parkety rezané pod 45 st. alebo 60 st. uhlom.

chevron lg

5. VERSAILLES

Versailles panely sú drevené dlaždice a klasické parketové podlahy, ktoré sa spájajú s obdobím slávy francúzskeho zámku vo Versailles. V roku 2017 prinášajú výrobcovia drevených podláh Versailles v modernom vzhľade. Štvorcová drevená obkladačka Versailles pozostáva z dreveného rámčeka s lamelami a kosoštvorcovými prvkami, ktoré tvoria zložitý vzor. Lamely sú ako keby prepletené.

20-CLASSIC-80x80-BRUT-VERSAILLES6

6. EXTRA ŠIROKÉ DOSKY

Pôsobivé  extrémne dlhé a široké dosky vyzerajú fantasticky vo veľkých impozantných interiéroch. Veľmi široké alebo dlhé podlahové dosky nebolo pred pár rokmi dostupné,  pretože vo veľkých formátoch boli drevené podlahy menej stabilné.  Vďaka inováciám je dnes viacvrstvová drevená podlaha dostupná v šírke až 400 mm a dĺžkou 4 m.

20-CLASSIC-320-BRUT-SL4

7. ŠKANDINÁVSKA BIELA A ŠEDÁ

Bledé podlahy vo všetkých variantoch bielej, béžovej a šedej sú už niekoľko rokov veľmi trendy. Tento vývoj je takmer paralelný s pretrvávajúcim a rozvíjajúcim sa záujmom o škandinávske interiéry. Ich elegantný dizajn, teplé farby a prírodné materiály dávajú vášmu domu moderný vzhľad, bez pocitu chladu, a táto myšlienka je očividne veľmi populárna. Drevo je jedným z tých prírodných materiálov, ktorý veľmi radi používajú na ďalekom severe. Preto sú drevené podlahy typické pre škandinávsky štýl.  Nasledujte trend svetlých podláh v trvanlivom dube, ktorý vzdáva hold čistým líniám a minimalistickej architektúre škandinávskeho dizajnu.

12

8. FARBA SUROVÉHO DREVA

Jemná a autentická – kombinácia, ktorá si získala interiérových dizajnérov. Krásna originálna farba, s nádhernými svetlými odtieňmi čerstvo rozrezaného dubu.  Najčastejšie sa táto podlaha upravuje ochrannou matnou vrstvou laku, ktorý zaručuje bezproblémovú údržbu.

15-CLASSIC-260-MEURSAULT-B4

9. STARÉ A AUTENTICKÉ

Pre tento trend sú na drevených podlahách charakteristické vady, hlboké ryhy a hrubší a autentickejší vzhľad. Drsný povrch, nedokonalé hrany a zvetraná farba sú aj v roku 2017 ultramoderné!

15-CLASSIC-190-BARN-SAUVIGNON-B4

10. ORECH – PRE TÝCH, KTORÍ CHCÚ VIAC

Dokonalá drevená podlaha, ktorá vydrží desaťročia.  Luxusná podlaha z európskeho alebo amerického orecha vyniká a dokáže upútať pozornosť náročného klienta. Farba je hlboká čokoládová hnedá, kresba odráža rozmanitosť prírody. Orech je trendom, ktorý pretrváva napriek čoraz vyššej cene a obmedzenej dostupnosti.

Noce Canaletto_Listone190_03

Drevené obklady 3D "Wall Esthetics"

Drevené interiérové obklady sú momentálne obľúbeným dizajnovým riešením úpravy stien. V kolekcii "WALL ESTHETICS" Vám ponúkame obklady vyrobené z kvalitných drevín TEAK , DUB a AMERICKÝ ORECH.

wood wall2

Špeciálne sú obklady z dreviny teak, ktorá je známa svojou odolnosťou a preto sú teakové obklady vhodné aj do kúpeľne alebo do domácich a komerčných wellness centier.

Tieto obklady sú dodávané na vopred pripravených dielcoch v rozmere 20x63 cm, obklad sa veľmi ľahko inštaluje klincovaním (na drevený rošt alebo osb dosky) alebo lepením na stenu.

 wooden-wall-panels-for-living-room

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.